07. november 2026
kl. 10:00
- 08. november 2026
kl. 13:00
Jylland - præcis lokation følger
50.00
Til november inviterer Ungenetværket alle unge pigespejdere mellem 15 og 30 år til Fællesdøgn. Denne gang skal vi mødes i Jylland (præcis lokation følger). Du kan komme alene – vi har nemlig lavet programmet, så der er rammer for fællesskab og sjove aktiviteter!
Obs.: Mulighed for overnatning og evt. aftensmad fredag aften den 6. november, hvis du ikke er til at skulle tidligt op og af sted. Det egentlige program starter dog først lørdag kl. 10.00 og slutter søndag kl. 13.00.
Deadline for tilmelding er d. 11. oktober.
Hvad er Fællesdøgn i Ungenetværket?
”Fællesdøgn i Ungenetværket” er døgnet hvor vi dyrker ungefællesskabet sammen med hygge, sjove aktiviteter og tid til at få klaret din pigespejder-todo-liste i fællesskab med andre (todo-liste ikke et krav, men en god anledning til at få tjekket listen af i selskab med andre). Fællesdøgnet afholdes som udgangspunkt ca. halvårligt.
Har du spørgsmål til arrangementet, kan du kontakte Julie på jda@pigespejder.dk

FØLG OS PÅ FACEBOOK
FØLG OS PÅ INSTAGRAM